Restaurace a penzion Eder

K nejkrásnějším koutům České republiky bezpochyby patří Jižní Čechy a přehrada Lipno. Pokud si zase jednou za čas potřebujete oddychnout od každodenních povinností, ubytujte se v Penzionu Eder, s příjemnou rodinnou atmosférou. Čeká vás příjemné prostředí, okouzlující příroda, výborná kuchyně a možnost vyrazit na výlety za některými z mnoha lákadel zdejšího malebného okolí. Budete se u nás vždy cítit příjemně a rádi vám splníme jakékoli přání, které bude v našich silách.

Penzion EDER se nachází 250 metrů od Lipenské přehrady v obci Hůrka, která leží mezi městy Horní Planá a Černá v Pošumaví. Zdejší pobyt si užijete v náručí přívětivé péče laskavého personálu, který opravdu umí vytvořit příjemnou atmosféru, která se nese v rodinném duchu. Parkování je přímo v objektu zdarma, takže se postaráme nejen o vás, ale i o váš vůz.
Ubytovat se můžete po celý rok ve třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlky. Součástí vybavení je sociální zařízení, lednice, TV a Wi-fi pro připojení k internetu. V areálu najdete ohniště, příjemně zastřešené posezení vybavené s grilem i udírnou. Pro nejmenší návštěvníky je zde pískoviště se skluzavkou a dětské hřiště. Malý návštěvníci uvítají i přítomnost dvou pejsků, kteří děti prostě milují.

Nádherný výhled do krajiny z restaurace

Balzámem na nervy, jenž zklidní mysl i duši je čarovný výhled do malebné krajiny, na kterou vidíte přímo z restaurace, kde vás rádi pohostíme. Vychutnat si můžete nejen všechny nabízené dobroty, ale i úžasný výhled na vodní hladinu Lipna. Restaurace je otevřená od snídaní do pozdních večerních hodin, kde jsme vám plně k dispozici.
Našim přáním i cílem je, abyste se u nás cítili velmi příjemně a jako doma. Vaříme vždy z čerstvých surovin, točíme tradiční pivo, nabízíme lahodná vína a výbornou kávu. Restaurace poskytuje 50 míst k sezení a další posezení na letní zahrádce. Chceme, abyste se rádi vraceli k naší kuchyni, ubytování i výhledu.

Opravdová domácí kuchyně

V poslední době se rozmohla spousta restaurací, kde se často experimentuje a jídla jsou doplněna tolika ingrediencemi, že se jejich chuť ztrácí v přehlcené směsici. Tohle u nás opravdu nenajdete. Pojďte si vychutnat klasická česká jídla a tradiční kuchyni, která se zde vaří nejen s láskou, ale opravdu z čerstvých surovin. Vaříme zde pro vás podle tradičních a starých šumavských receptů sesbíraných po širém okolí.

Okouzlující výhled a lahodné pokrmy

V naší restauraci najdete příjemné posezení s rodinnou atmosférou až pro 55 osob uvnitř a pro 20 osob na příjemné venkovní terase s nádherným výhledem do malebné krajiny a na hladinu Lipenské přehrady. Námi ubytovaní hosté si mohou ke svému pobytu objednat snídani nebo polopenzi a nechat se hýčkat lahodnými pokrmy zdejší kuchyně.

V nabídce je opravdu široký jídelníček sestavený z domácí kuchyně, který je navíc zpestřený o speciality připravované na lávovém grilu a denní nabídku hotových jídel i pro projíždějící návštěvníky. Z naší nabídky si určitě vyberete a budete se zde cítit velmi příjemně. Našim cílem je, aby se k nám návštěvníci velmi rádi vraceli.